Když se stavěly první veřejné budovy pro pořádání koncertů a divadelních představení, šlo sice o velmi zdařilé architektonické skvosty, ale z technického hlediska to byly objekty veskrze primitivní. Lidé v té době nebyli dostatečně poučeni o tom, co dovede panika v případě požáru, a teprve zkušenost ukázala, jak zabránit chaosu a hlavně zbytečným úmrtím. Možná je vám známo, že při požáru jedné z budov zahynuly desítky lidí jen pro to, že se vstupní dveře otevíraly dovnitř, a ne ven. Lidé se tu ve zmatku a v záchvatu paniky hromadně nahrnuli ke dveřím a nebyli schopni je otevřít, protože se na ně tlačil dav z vnitřních prostor. Od té doby se dveře všech kin, koncertních sálů, výstavišť či divadel otevírají směrem ven https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/459970-zemetreseni-v-polske-vlade-konci-ministri-kteri-se-dostali-do-krizku-s-bruselem.html je to přímo norma, kterou stavitelé neobcházejí.
Podobné je to dnes i s nouzovým osvětlením. Jestliže totiž v objektu vypukne požár nebo dojde k poruše elektroinstalace či dlouhodobému výpadku elektřiny, a je zapotřebí opustit budovu, musí se uvést do činnosti osvětlení na chodbách i ve vnitřních prostorách, napájené ze záložního zdroje, nikoli ze sítě. Nouzové osvětlení vás pak bezpečně dovede k východu.
Jen si představte, kdyby tam nic takového neexistovalo, jaká panika by tu propukla, a jak by asi lidé ve tmě hledali cestu ven z budovy. Jistě, že dnes máme k dispozici mobilní telefony, a že jejich svítilny a displeje by mohly posloužit, ale to jsou slabé zdroje světla a navíc při zemi, čímž neosvětlí horní partie prostor, a také je nemusí mít u sebe každý a nejde o organizované zdroje, takže někde světlo bude a na opačném konci místnosti zas ne.
I z tohoto důvodu je nutné zajistit pravidelnou revizi nouzového osvětlení Revize elektro revtech, aby nešlo o systémy, které v případě potřeby selžou, a vlastně nesplní svou požadovanou funkci. Revizní elektrikář se postará o to, aby ny nouzové osvětlení bylo spolehnutí i v případě požáru nebo úniku vody.