Na sebe – stěhování patří k nejnáročnějším životním akcím a vzhledem k značnému rozsahu činností se snadno může stát, že v návalu práce prostě zapomeneme na sebe. Nehlídáme si pitný režim, a zejména v teplém počasí jsme pak dehydrovaní a přehřátí. Snadno se pak objeví úpal nebo úžeh při delším pobytu na Slunci, a tak nezapomínejte také na sebe. Chce to chvíli si sednout a odpočinout, dopřát si dobrou svačinu, jít se projet na kole nebo zajít do restaurace na večeři.
Na děti a zvířata – při stěhování bytu v Praze by měly být děti, staří lidé, domácí zvířata a pokojové rostliny na prvním místě, teprve pak se věnujte tomu ostatnímu. Jsou to živé bytosti a to, co je neživé, může klidně chvíli počkat. Snažte se rozdělit navzájem úkoly, tím se každý zabaví, bude mít osobní zodpovědnost za svůj úsek a bude se vám pak i lépe komunikovat. Nenechávejte děti a seniory někde zastrčené v koutku, budou mít pocit, že jsou na vedlejší koleji.
Na parkování – zejména tam, kde se za parkování platí, nezapomeňte zajistit parkovací místo nejen pro sebe, ale i pro stěhovací vůz. Týká se to například Prahy, a jestliže se chcete vyhnout velkému maléru, pak zajišťujte parkování pro stěhováky alespoň pět týdnů předem. Úředníci na magistrátu mají celý měsíc na vyřízení parkovacího místa. Měli byste také již předem vědět, jak velký stěhovací vůz budou mít stěhováci k dispozici, abyste podle toho vyřizovali žádost o parkování.
Na balicí materiál – kdo spoléhá na staré časopisy, může být trpce zklamán tím, co se stane při balení věcí do kartonových krabic. Tiskařská barva nejen, že silně páchne, ale je i toxická a barví. Může vám nevratně obarvit jakýkoli předmět, a za ten průšvih to určitě nestojí. Pořiďte si naopak v předstihu bublinkovou a stretch fólii, s těmito dvěma materiály byste měli na stěhování, respektive balení věcí vystačit.