Dětská hřiště rostou jak houby po dešti na veřejných prostranstvích i v soukromých prostorách a jejich součástí bývá obyčejně plastová skluzavka, houpačka, prolézačky, dřevěný domeček, lanové doplňky či lano ke šplhání a některé další zejména dřevěné doplňky pro zlepšení koordinace pohybu. Hřiště pomáhají dětem rozvíjet pohybové schopnosti a zároveň je odvádí od toho nepodstatného, což jsou v současné době například mobilní telefony a sociální sítě. Čím více si budou děti hrát přirozeným způsobem v přírodě či na zahradách pod širým nebem a zapomenou přitom na moderní technologie, tím lépe pro jejich osobní rozvoj.
Vyzdobte dětské hřiště dalšími doplňky
Okrasné dřeviny – jestliže vám specializovaná firma zhotoví dětské hřiště, můžete je doplnit o krásné prostředí, aby se tu cítily ještě lépe a příjemněji. Mohou to být například okrasné dřeviny, zejména borovice, túje, jalovce, tisy, rododendrony a azalky.
Posezení – u dětí bývají na hřištích také alespoň občas přítomni rodiče a příbuzní, a tak se hodí tu instalovat nějaké posezení, například přenosné či napevno zabudované lavičky. U laviček mohou být i menší stolky pro podávání občerstvení či přístřešek, jak je tomu například na některých turistických stanovištích v horském terénu.
Pískoviště – jako součást zahradních dětských hřišť by neměla chybět pískoviště. Ta si můžete zhotovit sami, anebo o jejich základní konstrukci požádat firmu, která hřiště instaluje. Můžete se také poradit o tom, čím pískoviště zakrývat, aby se nestalo toaletou pro volně pobíhající zvířata, zejména kočky.
Bosonohý chodník – slyšeli jste už o bosonohém chodníku? Je to vynikající pomocník pro zlepšení fyzické kondice, imunitního a lymfatického systému, práce vnitřních orgánů a celkové psychické vitality. Může se stát i součástí dětského hřiště a mohou jej využívat jak děti, tak i dospělí. Bosonohé chodníčky také pomáhají s uzemňováním – s lepším energetickým kontaktem s planetární energií, která má léčivé účinky.